W jaki sposób naprawić bramę garażową?

Regularna konserwacja bramy garażowej kluczem do zapobiegania jej usterkom

Jeśli twoja brama garażowa pracuje głośno, nieustannie zmagasz się z blokującym się skrzydłem lub niesprawne okazują się sprężyny, to z pewnością coś niepokojącego dzieje się z mechanizmem. Nie musisz jednak z góry zakładać, że należy ją w całości wymienić, może okazać się, że do wymiany będą niektóre akcesoria do bram garażowych. W celu uniknięcia takich sytuacji warto poddawać wszystkie podzespoły regularnej konserwacji.

Przeglądy to niezbędna profilaktyka

Regularne serwisowanie bramy garażowej to recepta na wyeliminowanie w przyszłości wielu problemów. Uniknięcie poważnych usterek to sposób na zaoszczędzenie pieniędzy, które musielibyśmy przeznaczyć np. na wymianę skrzydła czy automatyki. Zminimalizowaniu mogą ulec też koszty eksploatacyjne oraz co najważniejsze, im sprawniejsza brama, tym bezpieczniejsza będzie w codziennym użytkowaniu. Systematyczne zwracanie uwagi na stan techniczny bramy pozwoli także na uniknięcie wizyt serwisantów.

Jak uniknąć przykrych niespodzianek przy użytkowaniu bramy?

Istotne jest sprawdzenie działania bramy bezpośrednio po jej zamontowaniu. Skrzydło nie powinno posiadać rozszczelnień, a także musi w płynnie przesuwać się po zainstalowanych prowadnicach podczas jej otwierania oraz zamykania. Żadna z czynności nie powinna od nas wymagać użycia siły fizycznej. Jeśli jest inaczej, to możliwe, że zamontowane akcesoria do bram garażowych będzie należało skontrolować lub wymienić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *